Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

I mbijetuari fiton të drejtën të mbajë dhëmbin e peshkaqenit që e sulmoi

Një djalë australian i cili për pak sa nuk u vra nga sulmi i një peshkaqeni të bardh ka fituar të drejtën për ta mbajtur dhëmbin e peshkaqenit i cili ishte ngulur në dërrasën e sërfit.

Surfisti Chris Blowes ka humbur këmbën e tij dhe ka qëndruar në koma për 10 ditë pas sulmit në Australinë Jugore në vitin 2015.

Dhëmbi i peshkaqenit kishte mbetur në dërrasën e sërfit dhe shteti ndalon që njerëzit të mbajnë pjesë të specieve që janë të mbrojtura.

Tani shteti i ka dhënë atij të drejtën për të mbajtur dhëmbin si “suvenir”.

Blows tani 32-vjeçar ishte duke bërë sërf në Fishery Bay np prill të vitit 2015 kur një peshkaqen 5.5 metra i gjatë e kishte sulmuar atë nga prapa.

“Ai njëherë luante me mua dhe në fund ma këputi këmbën”, ka thënë ai.

Pasi jam sjellë në breg nga dy shokë, Blowes është trajtuar e pastaj dërguar në spital.

Kur policët shkuan për të marrë dërrasën e sërfit, Bowes tha se kanë gjetur dhëmbin e peshkaqenit.

Postime të ngjashme

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

Balena tri metërshe ngec në lumin Thames të Londrës, ekspertët i kalojnë orë të tëra për ta liruar

S.B.

“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...