Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

I mirë në ujë, rërë dhe i qëndrueshëm: Land Rover lëshon një telefon inteligjent

Land Rover është një nga markat më të famshme të makinave në botë. Tani ata kanë vendosur të hedhin në shitje celularin e tyre.

Sido që të jetë, kompania kohët e fundit njoftoi Land Rover Explore R, një telefon që ka të paktën veçori të diskutueshme. Në fakt, ky është telefoni i dytë celular që shitet nën markën Land Rover. Land Rover Explore i parë pa dritën e diellit në vitin 2018, transmeton Telegrafi.

Le të fillojmë me dizajnin. Land Rover Explore R pak a shumë duket si iPhone 4.

Këtu janë disa nga specifikimet e tij:

* Rezistenca ndaj ujit (e certifikuar IP68, që do të thotë se mund të qëndrojë deri në 1.5 metra nën ujë për 35 minuta)

* Rezistencë ndaj ndaj pluhurit dhe rërës

* Ai mbijetoi në një rënie nga një lartësi prej 1.8 metrave

* 4 GB RAM

* Ekran 7 inç

Një telefon Land Rover Explore R kushton 449 euro.

Postime të ngjashme

Zbulohet mikroçipi i cili tregon se jeni prekur me COVID-19 ende pa u shfaqur simptomat

S.B.

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

S.B.

Samsung Galaxy S21 FE vjen me një dizajn më “tradicional”

S.B.

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

S.B.

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...