Teknologji

I mirë në ujë, rërë dhe i qëndrueshëm: Land Rover lëshon një telefon inteligjent

Zhurnal Ads

Land Rover është një nga markat më të famshme të makinave në botë. Tani ata kanë vendosur të hedhin në shitje celularin e tyre.

Sido që të jetë, kompania kohët e fundit njoftoi Land Rover Explore R, një telefon që ka të paktën veçori të diskutueshme. Në fakt, ky është telefoni i dytë celular që shitet nën markën Land Rover. Land Rover Explore i parë pa dritën e diellit në vitin 2018, transmeton Telegrafi.

Le të fillojmë me dizajnin. Land Rover Explore R pak a shumë duket si iPhone 4.

Këtu janë disa nga specifikimet e tij:

* Rezistenca ndaj ujit (e certifikuar IP68, që do të thotë se mund të qëndrojë deri në 1.5 metra nën ujë për 35 minuta)

* Rezistencë ndaj ndaj pluhurit dhe rërës

* Ai mbijetoi në një rënie nga një lartësi prej 1.8 metrave

* 4 GB RAM

* Ekran 7 inç

Një telefon Land Rover Explore R kushton 449 euro.

Postime të ngjashme

DOJ: Google i pagoi rivalit Apple deri në 12 miliardë dollarë me marrëveshje për motorin e kërkimit

admin

Tani mund të keni edhe internetin hapësinor: A do ta paguani këtë çmim?

admin

Rrjedhin të gjitha detajet në lidhje me modelet e iPhone 12

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...