Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

I moshuari-Ramës në Vaun e Dejës: Ai që s’të voton ty mos i bëftë hajër vaksina

Vaksinimi masiv po vijon paralelisht në të gjitha bashkitë e vendit.

Vau i Dejës është një prej tyre ku po ecet intensivisht me këtë proces. Kryeministri Edi Rama ishte sot, në një nga qendrat shëndetësore, ku të moshuar të moshave mbi 70 vjeç po merrnin dozën e parë të vaksinës antiCOVID.

Kryeministri Rama u interesua për ecurinë e procesit të vaksinimit, si dhe për gjendjen e të moshuarve të sapovaksinuar. Është po aq e rëndësishme, vërejti Kryeministri, të respektohen me përpikmëri të gjitha rregullat e parashikuara në protokoll.

Qendra në të cilën po realizohet aktualisht vaksinimi është e ndërtuar së fundmi me të gjitha standardet moderne të infrastrukturës dhe ofron për banorët e zonës një shërbim 24 orësh.

PJESË NGA BASHKËBISEDIMI:

E moshuara-Ramës: Shumë falemners

I moshuari-Ramës: Je i nderuar. Suksese për më tej.

E moshuara: Falemners kryeministrit prej teje.

I moshuari: Shyqyr që të pash. Ai që nuk ju voton juve, mos i bëftë hajer vaksina.

Rama: Mos thuaj ashtu, vota s’ka lidhje.

Rama: Rrini ulur, duhet të rrini gjysmë ore ulur. Respekte! Mirë çdo gjë në rregull?

E moshuara: Mirë

Rama: Me shëndet të gjithëve

Postime të ngjashme

Garda e Republikës merr në mbrojtje ambasadorin e BE-së në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Rreth 923 mijë vaksinime anti-COVID në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Pastrimi i parave në Shqipëri – ekspertët e konsiderojnë shqetësim për depërtimin në ekonomi

Dafina Vidishiqi

Befason deputeti, kërkon që shteti t’i kthejë shtëpinë: Ma mori 50 vite më parë

Bekim Laçi

Meta vlerëson dy kirurgët e shquar “Nderi i Kombit”

Bekim Laçi

Mimi Kodheli mban fjalimin e fundit në Kuvend: Nuk kam bërë mrekullira, por…

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...