Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

I pari nga zyrtarët do të vaksinohet Venko Filipçe

Në momentin që do të arrijnë vaksinat e para anticovid i pari nga zyrtarët që do të vaksinohet pas punëtorëve shëndetësor dhe të sëmurëve kronik, me shumë gjasa do të jetë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha kryeministri Zoran Zaev, i pyetur nga Tv21 se kush nga zyrtarët do të jetë i pari që do ta pranojë vaksinën.

Megjithatë Zaev, tha se ai dhe familja e tij do të jenë ndër të parët që do të vaksinohet kundër Covid-19, sepse dua të jem shembull i mirë për qytetarët për pranimin e vaksinës.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...