Agjencia Zhurnal.mk
Auto

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

Një Volkswagen Golf 26-vjeçar nuk është një makinë veçanërisht interesante, veçanërisht kur ai ka filluar të “mbetet pa bojë” dhe timoni duket “sikur është përtypur nga minjtë”.

Sidoqoftë, ekzistojnë dy arsye të rëndësishme përse po sjellim në vëmendjen tuaj këtë makinë me dy dyer Mk3.

Siç bëhet e ditur, ai tanimë ka të kaluara 1,100,000 kilometra, por që ende është në gjendje të mirë, përcjell Telegrafi.

Dhe për të parë se në çfarë gjendje është, dikush ka vendosur që ta “testojë” atë në pjesët e pakufizuara të Autobahnit në Gjermani.

Pra, bëhet fjalë për testimin e një Golf të prodhuar në vitin 1995 me motorin e tij 1.9 litërsh SDI me naftë me 64 kuaj fuqi.

Postime të ngjashme

Porsche 964 Carrera RS E e vitit 1991 po kërkon një pronar të ri

S.B.

Alfa Romeo Giulia GTA del në shitje

S.B.

Kështu duket Mercedes-Maybach S680

S.B.

TechArt akordon Porsche Panamera: Veturë më e shpejtë dhe me më shumë energji

S.B.

Volkswageni përditëson Tiguan Allspacein

S.B.

Mercedes legjendar që ka udhëtuar 1.25 milion kilometra tani është në shitje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...