Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“I pushtetshmi”, Milloshoksi: Rasti është i motivuar politikisht

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – Deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski deklaroi sot se akuza kundër tij në rastin “i pushtetshmi”, tha se rasti është i motivuar politikisht nga pushteti aktual.

Ai madje tha se këtë do ta dëshmoj gjatë procesit gjyqësor. Ndërkohë që nënvizoi se një pjesë e prokurorisë është nën presion të pushtetit.

“Jam i vetëdijshëm se një pjesë e prokurorisë është nën presion të madh të pushtetit aktual. Bëhet fjalë për rast të motivuar politikisht. Andaj them se akuza është e pabazë dhe e paqëndrueshme dhe gjatë procesit gjyqësorë këtë edhe do ta dëshmojmë”, tha Milloshoski.

Postime të ngjashme

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...