Kuriozitete

I riu që sfidon gravitetin, kapërcen pengesën mbi 155 centimetra të lartë

Zhurnal Ads

Një video që është duke qarkulluar në rrjete sociale, shfaq një të ri duke sfiduar gravitetin – derisa kapërcente pengesat e lartësive të ndryshme.

Bëhet fjalë për Emmanuel “Ray Ray” Wells Jr që vijon studimet në universitetin e Washingtonit, dhe që është filmuar duke kryer me sukses një ushtrim të kërcimit – ku në pengesën e fundit arrin të kërcej në ajër mbi 155 centimetra, transmeton Telegrafi.

Videoja është filmuar më 29 shtator, ku shihet se si 22-vjeqari pa ndonjë problem arrin ta kapërcej edhe pengesën më të lartë – prej mbi 155 centimetra.

E pasi u bë virale dhe u duartrokit i riu për aftësitë e tij të jashtëzakonshme, kanë filluar edhe etiketime të ndryshme në llogari të tij.

Disa e cilësuan si karakterin e video-lojës së njohur “Super Mario”, që kërcen nëpër terrene të ndryshme në lartësi të mëdha.

Postime të ngjashme

Elefanti gjigant i detit bllokon trafikun brenda qytetit

admin

​Kamera regjistron fotografitë më të mahnitshme të diellit

admin

​Nxjerrin gjarprin 122 centimetra nga fyti i ruses

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...