Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

I shitën armë autorëve të sulmit me 86 viktima në Nice, lirohen nga burgu 2 shqiptarët

Zhurnal Ads

Dy shqiptarët e akuzuar si bashkëpunëtorë në sulmin e vitit 2016 në qytetin francez të Nice ku mbeten të vrarë 86 persona kanë rifituar lirinë mbrëmjen e sotme.

Artan Hënaj dhe Maksim Çelaj janë liruar nga burgu pas 4 vitesh pas hekurave.

Dy shqiptarët u arrestuan pasi policia franceze zbuloi se pajisen me armë atentatorët, duke i shitur një nga armët e përdorura në masakër.

Tashmë, Hënaj dhe Çelaj do të hetohen në gjendje të lirë për trafik armësh. Hënaj 42-vjeç dhe Çelaj 28-vjeç janë kushërinj me njëri tjetrin me origjinë nga Fieri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Emërimet e reja në OSBE/ Ministri gjerman falenderon Ramën: Për herë të parë në histori respektohen kriteret…

T E

Manastirliu: Kufizim të lëvizjes, bareve dhe restoranteve nga ora 20:30 deri në orën 06:00, ja për sa ditë

S.B.

Aksident i rëndë në aksin Sarandë-Piqeras, humb jetën një 34-vjeçar, plagosen dy të tjerë

admin

“Mjeku i familjes çelësi për të hyrë në sistem”, por si ta gjeni? Ilir Beqja ju tregon rrugën

S.B.

Nis ndërtimi i “Tirana Riverside”/ Rama: Fitojmë sfidën e rindërtimit pavarësisht pandemisë

S.B.

Gjashtë të vdekur dhe 586 raste pozitive me Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...