Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

I shkaktoi makthe fëmijës, largohet nga puna edukatori i mbuluar me tatuazhe

Një edukator kopshti i mbuluar në të gjithë trupin me tatuazhe, përfshirë edhe pjesën e bardhë të syrit që e ka kthyer në të zezë përmes një operacioni, deklaroi se iu ndalua të jepte mësim, pasi një nga prindërit u ankua se fëmija e tij kishte frikë prej tij.

Sylvain Helaine jepte mësim në shkollën fillore “Docteur Morere” në Palaiseau përpara se prindërit e një 3-vjeçari të ankoheshin vitin e shkuar tek autoritetet arsimore, ku u shprehën se djali i tyre kishte makthe natën pasi pa për herë të parë mësuesin.

Autoritetet tashmë kanë vendosur që 35-vjeçari, i konsideruar dhe francezi me më shumë tatuazhe mund të japë mësim për fëmijët mbi 6 vjeç, por jo për parashkollorët, njoftoi të hënën A2news.

Helaine ka lindur në Paris dhe tatuazhin e parë e realizoi në moshën 27 vjeçare. Që nga ajo kohë ai ka shpenzuar mbi 40 mijë euro për të mbushur trupin e tij me piktura.

Postime të ngjashme

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...