Shqipëri

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 43 vjeçari nga Vlora

Zhurnal Ads

Policia Kufitare ka vënë në pranga 43-vjeçarin nga Vlora Eriton Panajoti i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.

Referuar informacionit të policisë thuhet se 43-vjeçari qarkullonte duke ndryshuar disa herë gjeneralitetet për t’i shpëtuar policisë,

Pas intervistimit të thelluar dhe si rezultat i shkëmbimit të informacionit dhe bashkëpunimit të ngushtë me Interpol Tirana dhe DVP Vlorë, u bë i mundur saktësimi i gjeneraliteteve, konkretisht shtetasi Eriton Panajoti, 43 vjeç, banues në Vlorë, person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i cili për t’i shpëtuar kapjes së policisë ka ndryshuar disa herë gjeneralitetet.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Romës, me vendimin e datës 22.09.2009, e ka dënuar këtë shtetas me rreth 11 vite burg për veprat penale “Rrëmbim personi”, “Përdhunim”, “Grabitje” dhe “Vjedhje”, të parashikuara nga Kodi Penal Italian. (Këtij shtetasi i kanë mbetur për të vuajtur 7 vite e 8 muaj e 20 ditë burg).

Sakaq, Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijojnë veprimet e mëtejshme për ekstradimin e këtij shtetasi drejt shtetit italian.

Postime të ngjashme

Bashkia e Tiranës hap aplikimet për kartën e studentit

admin

FMN: Borxhet e prapambetura u rikthyen, Shqipëria nuk ka kapacitet për monitorimin e PPP-ve

admin

“Vendet e rëndësishme i kanë mbyllur dyert Shqipërisë”, Klajda Gjosha: Pse Këshilli i Integrimit po përdoret politikisht

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...