Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

I shpëtoi atentatit/ Preng Gjini flet nga spitali: S’kam asnjë hasmëri, nuk ruhesha

Zbardhet dëshmia që Preng Gjini ka dhënë para oficerëve të policisë për atentatin me minë të telekomanduar, të ndodhur tri ditë më parë në Tiranë.

50-vjeçari ka mohuar para autoriteteve që të ketë hasmëri me dikë, duke përjashtuar kështu pistën e hakmarrjes.

Ai ka treguar se makinën me nipin e tij e ndërronte gjithmonë.

“Nuk kam asnjë hasmëri dhe konflikte me persona të tjerë. Më është vrarë vëllai por nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e tij. Gjatë gjithë kohës nuk kam vënë re asnjë detaj të dyshimtë. Gjithmonë lëvizja i vetëm dhe nuk kisha frikë që të ruhesha. Makinën ia merrja shpesh kushëririt, pasi më të kam marrëdhënie të mira.”

Preng Gjini pati rrezik për jetën dhe ju nënshtrua tre operacioneve. Por tani gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar.

Postime të ngjashme

Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë

S.B.

“Cënim skandaloz, krijon terren për …”, Presidenca letër SPAK: Të hetohet mbi keqpërdorimin e të dhënave personale dhe të bazës së të dhënave shtetërore nga PS

S.B.

Rama thirrje emigrantëve: Kush investon në agro-turizëm, i japim grant 5 mijë euro

S.B.

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

S.B.

Nxjerrja e të dhënave të votuesve nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

S.B.

Kreu i KMSH urim për muajin e Ramazanit: Të jemi më solidarë me familjet në nevojë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...