I vazhdohet paraburgimi ish-ushtarit të UÇK-së, Pjetër Shala

Gjykata Speciale ia ka vazhduar paraburgimin ish-ushtarit të UÇK-së, Pjetër Shala.

 

Vendimi është marrë nga gjykatësi francez i procedurës paraprake, Nicollas Guillou.

Me këtë rast, gjykatësi ka urdhëruar mbrojtjen që parashtresat e radhës mbi rishikimin e paraburgimit t’i dërgojë jo më vonë se më 13 tetor.

Ky vendim është ndërmarrë të premten.

Më 14 shtator pritet të mbahet konferencë nga Gjykata Speciale për ecurinë e rastit të ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerëve.

Related posts

Xhelal Sveçla ka njoftuar se kanë nisur hetimet pas helmimit në Deçan

N E

Sot seanca gjyqësore për kishën në Kampusin e UP-së

Redaksia

PSD nuk merr pjesë në zgjedhje lokale, Qëndron Kastrati i lirë për t’u futur në garë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More