Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

I vetmi qytet që ende i përdor në gjithë Shqipërinë! Krimi i organizuar në Shkodër ‘lëviz’ me KANUN, “zbërdhimi” i mesazheve të grupeve kriminale

Arben Hajdarmataj tregoi se Shkodra funksionin në bazë të kanunit dhe se kjo gjë dallohet qartë në lëvizjet pas vrasjeve. 

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarmataj ka analizuar kriminalitetin në Shkodër, ku vetëm pak ditë më parë u gjet pa jetë trupi i Endri Mustafës. I ftuar në emisionin “Open”, Hajdarmataj tregoi se Shkodra funksionin në bazë të kanunit dhe se kjo gjë dallohet qartë në lëvizjet pas vrasjeve.

Shkodra është qytet problematik përsa i përket krimit. Shkodra ka edhe disa rregulla kanunore që përdoren dhe e shohim tek fakti që babai i Ibrahim Licit shkoi tek shtëpia e viktimës për ngushëllim. Është bërë në bazë të rregullave kanunore. Në Shkodër ka fakte që kemi familje të ngujuara më shumë se në rrethet e tjera. Fakti që bashkëshortja e viktimës flet për fisin Bajrit, është pjesë e rregullave kanonore. I thanë që nuk kemi borxh “gjak”,”-tha Hajdarmataj.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman i përgjigjet Manastirliut: Ballkani pa rrezik

Dafina Vidishiqi

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

Pastrohet Sazani/ Deri dje tabu, sot i hapur për pushues vendas dhe të huaj

Bekim Laçi

Nga Thethi në Ksamil, Kryeministri Rama: Një sezon turistik i lehtësuar nga hija e armikut të padukshëm!

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...