Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

I vogël mbetet numri i fëmijëve të infektuar në çerdhe

Zhurnal Ads

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se ka një numër të vogël të rasteve me coronavirus në çerdhe dhe se këto raste janë kryesisht që kanë marrë virusin nga jashtë.

Sipas ministrit, edhe përvojat e shteteve të tjera janë të tilla, përkatësisht numri i fëmijëve të infektuar është i vogël dhe për këtë shkak edhe janë hapur çerdhet.

“Analizat e atëhershme dhe të tashme tregojnë se shumë i vogël është numri i fëmijëve të infektuar. Rekomandimi që të hapen çerdhet ishte i shkëlqyer bashkërisht me hapjen e pjesërishme të shkollave”, tha Filipçe.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme, ministrja e MPPS-së, Jagoda Shahpasnka deklaroi se se 18 fëmijë janë të infektuar dhe 120 punonjës në çerdhe.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Filipçe: Duhet të gjithë ta ndihmojmë sistemin shëndetësor

E.E.

Për 42% është ulur importi i automjeteve të përdorura

E.E.

Mali i Zi, arrihet marrëveshje për koalicion qeverisës

S.B.

VMRO dorëzon padi penale për honoraret e PSP-së

T E

“8 Shtatori” përsëri Covid-qendër, spitalet po mbushen

T E

Azeski: Ngjarjet politike nuk ndikojnë mbi biznesin me Bullgarinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...