Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ia sulmon qentë dhe kalin, fermeri rus mbyt ujkun pa pasur as edhe një armë në dorë – kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka

Një fermer rus ka luftuar me një ujk dhe atë pa pasur as edhe një armë në dorë, pasi ia kishte sulmuar dy qentë dhe kalin.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur burri me bateri elektrike në dorë, sulmohet dhe kafshohet nga kafsha e egër në lindje të Rusisë, transmeton Telegrafi.

Por, ai për asnjë moment nuk hoqi dorë nga qëllimi i tij që t’i mbroj qentë dhe kalin – kështu kapi për fyti ujkun dhe e ngufati.

Sipas fermerit rus, ai nuk kishte kohë që të kap ndonjë lloj arme, pasi gjithçka ndodhi brenda pak sekonda dhe i është dashur të reagojë menjëherë.

Ai madje ka pozuar karshi ujkut të ngordhur, për t’i dëshmuar pretendimet e tij se si gjithçka kishte ndodhur.

Postime të ngjashme

Shenja më e trishtuar e horoskopit: Janë armiqtë më të këqijtë të lumturisë

T E

17-vjeçari Nura, “shqiptari i parë në Mars”

S.B.

Në pyjet evropiane po rritet numri i insekteve të dëmshme

S.B.

Gjenden shenja jete në thellësi rekorde të tokës – mbi 5 km

S.B.

Pas divorcit, një gjykatë kineze urdhëron burrin t’i paguajë gruas 7.700 dollarë për punët e shtëpisë

S.B.

Vajza zbuloi një ‘hile’ se si të shtrydhet i gjithë lëngu nga një limon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...