Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ibra nga Suedia u dërgon mesazh tifozëve të Milanit

Zlatan Ibrahimoviç ua ka dërguar mesazh tifozëve të Milanit, të cilët janë të shqetësuar me lëndimin e pësuar të tij në derbin e fituar kundër Napolit në fundjavë.

Ibra u ka thënë tifozëve se nuk do të mungojë 1 deri në dy javë dhe se do të kthehet sërish me formë të lartë për ta ndihmuar Milanin që ta ruajë kryesimin në Serie A, raporton Gazeta Express.

Këtë mesazh sulmuesi 39-vjeç e dërgoi nga Suedia ku mbrëmë e fitoi “Topin e Artë” në futbollin suedez, ku po ashtu iu hapën edhe dyert e rikthimit në Kombëtare.

Ibra po kalon nëpër një formë fenomenale përkundër moshës së shtyrë. Ai është bërë lider i Rossonerëve që po e kryesojnë kampionatin italian. Po ashtu ka shpreh dëshirën që të luajë futboll deri në moshën 50-vjeç. “Do të vazhdoj të luaj futboll deri në momentin që në stadiume të rikthehen tifozët. Nuk mund ta mbyll karrierën time para tribunave të boshatisura. Jam 39 vjeç dhe fitova ‘Topin e Artë’ të Suedisë. Synimi im është ta fitoj këtë trofe edhe në moshën 50-vjeçare“, deklaron ylli i Milanit.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...