Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ibrahimovic është më i fortë tani se para 10 vjetëve – thotë Gattuso

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, beson se Zlatan Ibrahimovic është futbollist më i mirë tani sesa para 10 apo 12 vjetëve, pas një paraqitjeje tjetër mahnitëse që sulmuesi suedez e bëri në Serie A për Milanin të dielën.

Ibrahimovic i shënoi dy gola në fitoren e Milanit 3:1 kundër Napolit, falë të cilës kuqezinjtë janë në krye të renditjes.

39-vjeçari u bë lojtari më i vjetër që i shënon 10 gola në tetë ndeshjet e para në Serie A, duke e thyer rekordin e Silvio Piolas së Lazios nga sezoni 1942/43.

Gattuso – i cili luajti përkrah Ibrahimovicit në Milan nga viti 2010 deri më 2012, duke i ndihmuar kuqezinjve ta fitojnë titullin e fundit në Serie A më 2011 – e ka lartësuar suedezin.

“Milani beson fuqishëm në Ibrën. Ata besojnë 100% në atë që po e bëjnë”, tha Gattuso.

“Mua më duket se Ibrahimovic është më i fortë tani seç ishte para 10 apo 12 vjetëve”, shtoi ai.

“Ata harkonin topa në zonë sepse e dinin se ai do t’i arrinte. Çfarë bëmë ne ishte krijimi i rasteve të shumta por pa besuar plotësisht në to”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

Nuk ka fitues në takimin mes Spanjës dhe Suedisë

Dafina Vidishiqi

Alan Shearer: Nuk e kuptoj se si Morata nuk arriti të shënonte nga këtu, nuk e kam as idenë më të vogël

Dafina Vidishiqi

AC Milan dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Firpon

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Argjentina – Kili

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...