Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Identifikimin elektronik, KQZ nënshkruan kontratën me kompaninë

KQZ ka nënshkruar kontratën me kompaninë Smartmatic International Holding B.V për identifikimin elektronik të zgjedhësve më 25 prill.

BalkanWeb mëson se tashmë me nënshkrimin e kontratës do të fillojë procesi përgatitor për implementimin e sistemit të identifikimit elektronik.

Kompania në fjalë ishte e vetmja që kishte dorëzuar në kohë dokumentacionin, madje kërkonte 2 miliardë lekë për implementimin e sistemit.

PD dhe LSI propozuan që qytete-pilot të ishin Korçë dhe Fieri, kurse PS propozoi Korçën dhe disa njësi administrative të Tiranës.

Postime të ngjashme

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

Raporti final i OSBE/ODIHR për Zgjedhjet e 25 prillit, Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite

D V

Shqipëria dhe Britania nënshkruajnë marrëveshjen për transferimin e të burgosurve

D V

Zgjedhjet e 25 prillit, OSBE/ODIHR pubikon raportin final

D V

Yuri Kim: Emërimi i anëtarit të Gjykatës së Lartë, hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

D V

Shkeljet në trafik, policia në Shqipëri pezullon 53 patentë-shoferë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...