Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Identifikohet personi që e ka kërcënuar me jetë Abazoviqin, Policia kërkon informacione edhe nga Kosova

Zhurnal Ads

Drejtoria e Policisë së Malit të Zi informoi Këshillin për Kontrollin Civil të Punës së Policisë se kishte identifikuar një person, i cili kërcënoi presidentin e Lëvizjes Qytetare – URA, Dritan Abazoviq, përmes rrjeteve sociale dhe se puna për rastin është duke vazhduar pasi që personi gjendet jashtë shtetit.

Abazoviq në një fjalim të mbajtur në parlamentin e Malit të Zi, konfirmoj se ka marrë kërcënime nga grupet kriminale, por edhe anëtar të partisë së presidentit malazez, Milo Gjukanoviq.

“Sipas procedurave ligjore, Dritan Abazoviq dhe të gjithë ata që kanë ndonjë informacion se ndihen të rrezikuar kanë mundësinë të informojnë autoritetet shtetërore kompetente”, thuhet në përgjigjen e drejtorit të policisë, Veselin Veljoviqit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Italia regjistron afër 22 mijë raste të reja me COVID-19, rekord i ri që nga shpërthimi

admin

Ndërtohet i pari tren mallrash me 350 km/orë

Z H

Qyteti brazilian zgjedh kryetarin e ri – por ai ende nuk e di pasi është në koma shkak i coronavirusit

T E

Turqi: humb jetën një person pas përmbysjes së anijes turistike

H S

Sulme raketore në luftimet e ashpra në rajonin Nagorno-Karabak

admin

Gjendje alarmante: Akulli në detin e Arktikut ende nuk është ngrirë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...