Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Maqedoni

Idrizi: Është herët të krahasohet vizioni i Kurtit me atë të Rrugovës

Tetovë, 15 shkurt – Zhurnal.mk – Ramadan Idrizi nga Tetova, ka komentuar rreth vizioneve të Kurtit dhe ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rrugova.

Sipas tij, këto dy vizione nuk mund të krahasohen sepse ende ngelet të shihet vizioni i Kurtit, por se populli i’a dha besimin dhe treguan se janë popull paqedashës.

Sipas tij, shumë politikanë bënë karrierë në emër të Rrugovës.

“Nuk munden te krahasohen keta dy Vizione. Rugovizmi eshte nje vizion qe duhet te studjohet e te mesohet neper shkolla jo vetem te ne, ndërsa vizioni i Kurtit duhet te shifet se cka na sjell.

Populli votoj. Ne kete menyre nga deshtimet e shumta te partive tjera te cilet ne emer te Rugoves bene kariere dhebu pasuruan ndersa do tjere ne Emer te UCK bene po te njejten. Kosova kishe nevoje qe te ndeyshoj qeverisjen sic kemi edhe ne ne RMV edhe une tere kohen kam qene pro Kurti dhe Osmani qe Zollumi te hiqet nga koka e Popullit te Kosoves.

Ndejtja ne pushtet per 20 vitenuk eshte e shendoshe per njenparti politike apo Lider ai largohet nga realiteti dhe i duket se cdo gje eshte ne regull per arsye se cato i ndegjon nga Hienat qe e rethojne”, shkruan Idrizi.

Ai përgëzon Kurtin dhe Osmanin për fitoren, dhe i paralajmëron se populli di të ndëshkojë politika jo konstruktive.

“Prandaj un e Pergezoj z.Kurti dhe posaceroisht Zonjen Osmani qe me Guxim dhe mendje te kthjellet e ariten kete ditore te madhe,Gjithashtu pergezoj Popullin e Kosoves i cili i tregoj botes se jan popull paqedashes dhe Demokrat qe dine te botojne dhe te ndeshkojne politika jo konstruktuve te udheheqesve te tyre.Kjo eshte civilizim te cilin na e mohuan me shekuj tue u mundue me na paraqite si njerez me bisht e te eger.

Qeverisja e nje subjekti apo personi per nje kohe te gjate nuk eshte e shendetshme per Demokracine dhe proceseve zhvillimore ne vend,kto ndrishime te ketilla duhet te ndodhin ne RMV dhe Shqiperi”, është shprehur Idrizi.

Postime të ngjashme

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Z H

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

Z H

Pendarovski: Armata është e gatshme të intervenojë kudo

Z H

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...