Shqipëri

IKMT nis aksionin tek Unaza e Re, pritet të shemben dy objekte të mëdha

Zhurnal Ads

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka nisur këtë të martë aksionin për prishjen e objekteve, që pengojnë projektin e Unazës së Re.

Aksioni i IKMT ka nisur prej orës 06:30 të mëngjesit të sotëm për lotin e dytë të këtij projekti. Mësohet se në aksionin e sotëm do të shemben dy objekte të mëdha.

Aksionet e IKMT në Unazën e Re janë shoqëruar shpesh me tensione dhe përplasje mes policisë dhe banorëve, pasi këto të fundit kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre.

Postime të ngjashme

Vrau hasmin e Çapjas dhe të atin, Olsi Leku i dyshuar dhe për një tjetër vrasje në Elbasan

admin

Shtimi i rasteve me Covid/ Pacientët do të transportohen me tren për në spital. Shteti fqinj me Shqipërinë që po diskuton këtë mundësi

S.B.

Rama flet për ekonominë dhe rindërtimin: Deri një ditë para 26 nëntorit projeksionet shumë pozitive, nëse s’do kishim dy ‘tërmetet’…

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...