Agjencia Zhurnal.mk

IKMT nis shembjen e ndërtesave te ‘Astiri’, përplasje dhe tensione që prej orës 06:00 të mëngjesit

Tiranë, 12 nëntor – Mes tensioneve dhe perplasjeve te dhunshme, mes policise dhe banoreve qe nisi qe prej ores 06:00 te mengjesit te sotem, IKMT ka nisur nderhyrjen per shembjen e banesave ne kete zone ku do te vijojne punimet per Unazen.

Fadromat kane nisur rrezimin ne toke te ndertesave, nderkohe qe banoret vijojne kundershtimin e ketij aksioni duke u perplasur me policine.

Efektivet kane blindur gjithe zonen deri te Dogana. Nga banoret jane hdhur gure dhe molotiv, nderkohe qe thuhet se Policia e Shtetit ka përdorur gazlotësjellës per t’i shperndare.

Policia ka bere shoqërimin e më shumë se 10 personave, mes te cileve edhe aktivisti Ervin Goci.

Jane shenuar te lenduar edhe nga forcat e policise edhe mes banoreve, qe e kane pershkuar gjithe sa po ndodh si skene e vertete lufte.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...