Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ilir Meta: “Barazia para ligjit garantohet vetëm nga vota e barabartë”

Presidenti Ilir Meta përmes një dalje për mediat mbrëmjen e sotme u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e sheshin votën dhe të mos bien pre e presioneve për ta tjetërsuar atë.

Po ashtu, Meta i ka bërë thirrje edhe politikës që të jetë e qetë këto di të të fundit deri në zgjedhje dhe që të mos nxisin urrejtje dhe dhunë.

Meta: Atdheun ynë dhe rajoni janë në një moment shumë të rëndësishëm për konsolidimin e vendit drejt BE-së. Prandaj kam këto kërkesa nga si president i republikës për gjithë qytetarët. Kjo javë e fundit drejt zgjedhjeve duhet të jetë sa më qetë. Prandaj ftoj qytetarët dhe politikanët që të largohen nga qasjet së provokojnë dhunën dhe urrejtjet. Të gjithë qytetarët duhet të shkojnë të qetë dhe të lirë drejt kutive të votimit mos e shisni votën se kush ka ndërmend që tua blejë do tu shkatërrojë jetën dhe dua që t’u largojë nga vendi. Vota është më shumë se sa e shenjtë. Mos pranoni shpërblimin momental. Familja juaj ka nevojë për arsimin, shëndetësi dhe drejtësi dhe këto nuk garantohen nga përfaqësues që futen në kuvend përmes blerjes dhe frikësimit të qytetarëve. Barazia para ligjit garantohet vetëm nga vota e barabartë. Cdo qytetar duhet të votojë i lirë.

Postime të ngjashme

Mbrojtja e Territorit/ Rama porosi strukturave: Zonat turistike janë si drita e syve për Shqipërinë! E papranueshme që rrugët të jenë zona me rrezik të lartë

S.B.

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën

S.B.

“Mos u fokusoni në maja malesh”/ Rama: Atij që rregullon avllinë në fshat duhet t’i themi faleminderit, jo ta gjobisim!

S.B.

​Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

S.B.

Basha me demokratët në Fier: Këtë betejë e nisëm për shqiptarët, dhe do ta vazhdojmë për ta, për Shqipërinë, për demokracinë

S.B.

Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat/ PD paraqet provat në KAS: Kishim përballë pushtetarë që vepronin si grupe të strukturuara kriminale. Vota u ble me 50 mijë lekë!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...