Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ilir Zeneli shënon fitoren e dyte në Pro Boks

Ilir Zeneli, boksieri i “ArenaRing Box Management” gjate fundjaves ka shenuar edhe fitoren e tij te dyte ne boksin profesionist kurse viktima e tij ka qen serish nje serb, Antonio Zovak qe e mposhti me nderprerje ne raundin e pare.

Ndryshe, boksieri me preardhje nga Gjilani por qe jeton dhe vepron ne Gjermani pas ndeshjes u shpreh shume i kenaqur me fitoren dhe beson se keshtu do te vazhdoj edhe ne vazhdim te karrieres. “Per këtë përballje nuk kam qen 100% i pergatitur pasi kam pasur nje lëndim por me bised me menaxherin tim, Avdyl Salihu, ai me motivoi dhe une ja arrita qëllimit qe te arrij deri tek fitorja e dyte ne boksin profesionist. Falinderoi edhe familjen time por edhe trajneri qe me kane ndihmuar qe te perfundoj me sukses kete ndeshje”, tha Iliri, duke shtuar se tani më menaxheri i tij i ka gjetur menjeher ndeshjen e radhes dhe ajo do jetë më 23 janar ne Brussel te Belgjikes ku edhe pret suksesin e radhës. Ndryshe, duhet cekur se shume adhurues e tij por edhe persona te njohur te estrades shqiptare e kane prit mire ketë fitore madje duke e shpernda neper faqet e tyre sociale por edhe ne Instagram. Stafi profesional i ‘ArenaRing’ beson shume se mbeshtetje Iliri do te ketë në të ardhmen edhe në mbështetjet e tija financiare apo sponzorim pasi nje sport i tillë si boksi profesionist kërkon shumë përgatije, ushqim special si dhe rekvizita sportive.

Postime të ngjashme

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...