Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ilire Dauti: Ofendimet e vazhdueshme ndaj shqiptarëve tendencë shtetërore

Shkup, 9 shkurt, Zhurnal.mk – Deputetja e koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Ilire Dauti në një prononcim për News33 ka komentuar ofendimet anti-shqiptare në librin e Gjeografisë.

Sipas Dautit, ofendimet e vazhdueshme si në librin e Gjeografisë po edhe në atë të historisë shihen si tendencë shtetërore.

Sipas Dautit më e keqja është se gjitha kto raste kanë ndodhur kur me ministrinë e Arsimit kanë udhëhequr ndër vute shqiptarët.

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...