Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Illyrian Pure Sport, mund të bëhet super vetura e parë shqiptare

Nga Shqipëria, ai publikoi disa interpretime që tregojnë se si duhet të duket super-makina e ardhshme shqiptare Illyrian Pure Sport.

Illyrian Pure Sport nuk do të jetë vetëm një ide, por planifikohet ta shndërrohet kjo super veturë në realitet, përmes kompanisë Arrera Automobili, shkruan Autoblog.

Mbetet të shihet nëse ai do të ketë sukses në këtë.

Në çdo rast, kur (nëse) projekti të përfundojë, Illyrian Pure Sport mund të bëhet super makina e parë shqiptare me standarde ndërkombëtare, transmeton Telegarfi.

Për sa i përket dizajnit, Illyrian Pure Sport do të ndjekë modelet italiane, ndërsa trupi do të jetë prej fibrave të karbonit.

Për vozitjen do të kujdeset një motor 6.2 litërsh twin-turbo LT2 V8 me 850 kuaj fuqi, i shoqëruar me një transmision me tufë të dyfishtë Tremec me 8 shpejtësi.

Vlerësohet se përshpejtimi nga 0 në 100 km / orë do të jetë 2.7 sekonda, dhe se shpejtësia maksimale do të jetë 375 km / orë.

Postime të ngjashme

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

S.B.

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

S.B.

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

Toyota Yaris është Makina Evropiane e Vitit 2020

S.B.

Këto janë veturat që zakonisht u ulët kilometrazhi

S.B.

Toyota Yaris, vetura e vitit 2021 në Evropë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...