Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Iluzionisti amerikan ngjitet në mbi 7 mijë metra lartësi me balona të mbushur me helium

Iluzionisti/magjistari David Blaine është ngritur mbi 7 mijë metra lartësi mbi shkretëtirën e Arizonës, duke qëndruar i varur në balona.

47-vjeçari realizoi “një akrobacion” në Arizona të SHBA-ve, që u transmetua drejtpërdrejt në YouTube, ku shihet Blaine duke qëndruar në mbi 7 mijë metra lartësi, ku me ndihmën e 52 balonave të mbushur me helium qëndronte në ajër, transmeton Telegrafi.

Ai besonte se do të arrijë të ngjitet në 5 mijë metra lartësi, por pasi që e kuptoi se mund të shkojë më lartë e vazhdoi “rrugëtimin”, ku më pas u lëshua me shpejtësi dhe hapi parashutën.

E tërë kjo “paradë” e tij zgjati rreth një orë, ku me sukses dhe pa ndonjë lëndim arriti të zbret në tokë ku e prisnin me të dashurit.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...