Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Imazhet e para të markës së veturave BMW – M3 dhe M4

Fotot e para zyrtare të dy veturave të markës, BMW, me performancë të lartë, kanë dalë në internet përpara premierës botërore të këtyre veturave.

Se premiera e BMW M3 dhe M4 është shumë afër dëshmohet nga fotot që, tradicionalisht, “aksidentalisht” shfaqen në internet si njoftim i premierës zyrtare të një modeli të ri.

Siç pritej, të dy makinat kanë një dizajn të ri, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, detaji më i rëndësishëm i këtyre dy modeleve është motorizimi.

Është njoftuar se M3 dhe M4 do të përdorin të njëjtin motor elektrik me benzinë ​​nga modelet X3 M dhe X4 M.

Kanë një motor 3.0 turbo që prodhon 479 kuaj fuqi dhe 600 Nm çifte rrotulluese.

Duhet të ofrohen gjithashtu versione tjera me një motor pak më të fuqishëm, me 510 kuaj fuqi.

Fuqia do të transmetohet te të gjitha rrotat përmes një transmetimi automatik me 8 shpejtësi.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...