Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Immobile: Dallojmë me Muriqin, por ai më njeh dhe i di lëvizjet e mia në fushë

Zhurnal Ads

Sulmuesi kryesor i Lazios, Ciro Immobile, ka folur për transferimin e ri të Bianconcelestëve, Vedat Muriqi.

Futbollisti shqiptar, i cili nënshkroi për klubin italian këtë verë, është përfshirë në ekipin e plotë të Simone Inzaghit për Ligën e Kampionëve.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Borussia Dortmundit që Lazio e zhvillon sot (e martë) me fillim nga ora 21:00, Immobile ka folur edhe për lojtarin e Kosovës.

“Vedat Muriqi është një sulmues ndryshe nga unë dhe Joaquin Correa. Ngjan me Felipe Caicedo, por ka karakteristika të ndryshme”.

Kosovari më njeh, ai i di lëvizjet e mia në fushë. Do të na japë një ndihmë shtesë”, ka thënë sulmuesi italian. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ibra nga Suedia u dërgon mesazh tifozëve të Milanit

E.E.

Ndeshja Angli – Islandë pritet të luhet në Shqipëri

E.E.

“Nuk dua të largohem nga Barcelona në këtë mënyrë”

admin

Neymari do të mungojë disa ndeshjes, pas lëndimit kundër Basaksehir

admin

Përdhunoi në grup një shqiptare, dënohet me 9 vite burg Robinho

T E

Mësohet kur do të kthehet Arnold

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...