Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Immobile: Lazio do të shkojë në Milano për ta mposhtur Interin

Ciro Immobile e ka bërë të qartë se Lazio do të udhëtojë te Interi në fundjavë me qëllimin për të fituar dhe do të sigurohet që të përfshihet në top-katërshe deri në fund të sezonit.

Fitorja ndaj Cagliarit (1-0) ishte e gjashta radhazi në Serie A dhe në këtë mënyrë, Biancocelestët janë barazuar me pikë me Romën (që ndodhet në vend të katërt në tabelë).

Kundërshtari i ardhshëm i Lazios është Interi që ndodhet në vend të dytë, ndërsa në mesjavë Nerazzurrët zhvillojnë edhe ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Juventusit.

“Është një ndeshje shumë e rëndësishme, ata po luajnë mirë dhe i dimë vështirësitë e asaj përballjeje, mirëpo kemi një javë që të përgatitemi dhe të shkojmë në Milano me qëllimin për të fituar”, ka deklaruar Immobile për Sky Sport Italia.

Që nga fillimi i vitit 2021, Lazio ka grumbulluar 19 pikë, vetëm Manchester City dhe Monaco kanë fituar më shumë pikë se skuadra italiane nga top-pesë ligat evropiane.

Postime të ngjashme

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

Petkovic kërkon të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës

D V

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

D V

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...