Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Impala ikën nga kthetrat e krokodilit pas disa minutave përpjekje, por vetëm disa sekonda më vonë kapet nga një leopard

Një video mjaft interesante po qarkullon në internet.

Në videon e mëposhtme shihet një impala e vogël që kapet nga një krokodil pranë një pellgu me ujë.

Duket se ajo po pinte ujë për ta shuar etjen, por nuk e kishte as idenë më të vogël se aty ishte një krokodil brenda.

Ai arrin ta kap atë dhe për disa momente ta fusë edhe në ujë.

Pas më shumë se 2 minutave përpjekje për tu larguar nga kthetrat e zvarranikut, impala arrin të largohet, por vetë disa sekonda më vonë ajo kapet nga një leopard.

Ai më vonë shihet duke u ushqyer me impalan e vogël.

Postime të ngjashme

Njerëzit obezë më të rrezikuar nga përsëritjet e migrenës

S.B.

Teatër në oborr, aktorët italianë me projekt të veçantë për dramat

S.B.

Një meteor duke fluturuar në qiell, britanikët ndoqën “spektaklin” – gjithçka zgjati vetëm shtatë sekonda

S.B.

Një vajzë tregoi një hile për pastrimin e shisheve të ujit

S.B.

Ajo transmetoi drejtpërdrejt derisa flinte, por fitoi mbi 3 mijë euro për pesë orë

S.B.

Përmes artit me borë, familja nga Kolorado befason të gjithë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...