Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Incident në një manifestim në Shkup: Atixheja humbi ndjenjat dhe u rrëzua, kishte qenë e urritur

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Protagonistja kryesore nga filmi dokuemntar “Toka e Mjaltë”, sot ishte mysafire në hapjen e manifestimit “Ditët e mjaltës maqedonase”, ku Atixhja në një moment, derisa para publikut pati marë fjalë ministri i bujqësisë Arianit Hoxha dhe kryetari i komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq, ajo ka humbur vetëdijen dhe është rrëzuar, me çka menjëherë është thirrë ndihma e shpejtë, transmeton Zhurnal.

Ajo tani ndjehet mirë dhe deklaron se arsyeja ka qenë uria.

“Nuk ndjeva asgjë më herët. Po të ndjeja do të mbahesha diku. Por, ashtu, prej askund mu përkeqësua gjendja, u rrëzova dhe lëndova kokën. Nuk kam aspak probleme shëndetësore, përpos që dobët kam ngrënë. Nuk kisha apetit përshkak se shumë po nervozohem”, tha Atixheja për MMS.mk.

Ajo faleminderoi mjekët dhe ministrin dhe njoftoi se është mysafir në Shkup dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...