Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Indi, 587 të vdekur nga COVID-19 në 24 orë

Zhurnal Ads

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë regjistruar 46.790 të infektuar dhe numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 7.733.328.

Në 24 orët e fundit në Indi si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 587 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë së Indisë, me 587 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 115.197.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë regjistruar 46.790 të infektuar dhe numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 7.733.328.

Ndërkaq, numri i të shëruarve deri më tani në vend ka shkuar në 6.733.328.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e dytë në botë për sa i përket numrit të rasteve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cili do të jetë fati i murit kufitar të presidentit Trump?

T E

Zbulohet një version ndryshe i koronavirusit në Siberi

T E

Merkel: Masa shtesë në zonat me shkallë të lartë infektimi

R ZH

Ku janë paratë e mia”/ SHBA, sulmohen shtëpitë e krerëve të Kongresit

T E

Italia “nën pushtetin e ujit”, moti i keq përfshin rajonin e veriut dhe të jugut

S.B.

Shkelet armëpushimi, përsëri luftime në mes të Armenisë dhe Azerbajxhanit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...