Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Indi, shkon në mbi 109 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Indi si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 816 persona.

Ministria e Shëndetësisë së Indisë njoftoi se me 816 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 109.150.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 66.732 raste të reja dhe numri i të infektuarve deri më tani ka arritur në 7.120.538.

Ndërkohë, numri i të shëruarve ka arritur në 6.149.535. India radhitet në vendin e dytë në botë sa i përket numrit të rasteve.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...