Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Indi, shkon në mbi 7.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 55.722 raste të reja dhe numri i rasteve ka arritur në 7.550.273.

Në 24 orët e fundit në Indi si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 579 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë së Indisë, me 579 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 114.610.

Me këtë shifër në vend është shënuar shifra më e ulët e vdekjeve ditore pas tre muajve.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 55.722 raste të reja dhe numri i rasteve ka arritur në 7.550.273.

Ndërsa numri i të shëruarve deri më tani në vend ka arritur në 6.663.608.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e dytë në botë sa i përket numrit të rasteve.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...