Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Indi, shkon në rreth 7.5 milionë numri i rasteve me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Indi si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 1.033 persona.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë së Indisë, me 1.033 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 114.031.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 61.870 raste të reja dhe numri i rasteve ka arritur në 7.494.551.

Ndërsa numri i të shëruarve deri më tani në vend ka arritur në 6.597.209.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e dytë në botë sa i përket numrit të rasteve.

Postime të ngjashme

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan anulon sesionet e së enjtes nën shqetësimet e sigurisë

S.B.

Cui Tiankai: Marrëdhëniet e qëndrueshme Kinë-ShBA përputhen me interesat e përbashkëta

Z H

Tre ilaçe tradicionale kineze efektive për të trajtuar Covid-19

Z H

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

T E

Islanda përgatitet për një shpërthim të mundshëm pranë Reikjavikut

T E

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...