Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Indi, vazhdon rënia e numrit të vdekjeve dhe infektimeve nga COVID-19

Në Indi deri më sot janë regjistruar më shumë se 9,1 milionë raste të infeksionit të koronavirusit të ri(COVID-19), pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 37.975 të infektuar, që megjithatë është më pak se ditët e kaluara kur u regjistruan mbi 40.000 raste.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Indisë, si në ditët e kaluara, ka vazhduar trendi i rënies së vdekjeve dhe rasteve të infektimeve me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara arriti në 9.177.840, ndërsa 480 njerëz vdiqën në 24 orët e fundit si rezultat i infeksionit me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 134.218. Në Indi, mbi 8,6 milionë njerëz janë rikuperuar nga koronavirusi deri më tani.

Në 24 orët e fundit, 22 raste të reja të COVID-19 u regjistruan në Kinë, nga të cilat 20 u importuan nga jashtë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 86.464.

Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetësisë, asnjë vdekje nuk është raportuar në këtë vend në 24 orët e fundit si rezultat i COVID-19.

Në Kinë, ku COVID-19 u shfaq për herë të parë në fund të dhjetorit të vitit të kaluar, 4.634 njerëz kanë vdekur nga efektet e koronavirusit deri më tani, ndërsa 81.508 janë rikuperuar./AA/

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...