Agjencia Zhurnal.mk
Bota

India tejkalon shifrën e tetë milionë njerëzve të infektuar me coronavirus

Zhurnal Ads

Autoritetet shëndetësore indiane kanë publikuar të dhënat më të reja sa i përket gjendjes me pandeminë.

India ka regjistruar 49,881 raste të reja me coronavirus duke tejkaluar numrin e tetë milionë të të infektuarve, njoftoi Ministria Indiane e Shëndetësisë.

Si vendi i dytë më i populluar, ende renditet i dyti në botë për nga numri i njerëzve të infektuar me këtë infeksion, pas Shteteve të Bashkuara me 8.8 milionë, raporton reuters.

Ka relativisht më pak njerëz që kanë humbur jetën nga coronavirusi, përkatësisht 517 vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i vdekjeve arrin shifrat e 120,527 personave.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

SHBA, 10 meksikanë ndërrojnë jetë nga COVID-19 në ditë

S.B.

Shkelja e armëpushimit, Azerbajxhani njofton për katër ushtarë të vrarë

S.B.

Kina planifikon të vaksinojë me përparësi grupet më të rrezikuara kundër COVID-19

R ZH

Publikohet libri me kujtimet e Obamës/ Pse ish-Presidenti vlerësoi Merkel dhe kritikoi Sarkozy

S.B.

Pezullohet gazetari që do të moderonte debatin Trump-Biden, pranoi se ka gënjyer…

admin

Mbyllet Mali i Zi, vendi i dytë në Evropë për nga numri i të infektuarve

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...