Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kuriozitete

Indonezi: Një minutë në arkivol për mosmbajtje të maskës (Foto)

Personat të cilët refuzojnë të mbajnë maskë që ta parandalojnë përhapjen e koronavirusit në kryeqytetin e Indonezisë, Xhakartë, mund të zgjedhin – ose të paguajnë gjobë ose një minutë të shtrihen në arkivol.

Në këtë vend ishullor, ditëve të fundit numri ditor i personave të infektuar të rinj tejkalon një mijë, kumtuan personat zyrtarë.

Disa persona zgjedhin arkivolin sepse nuk kanë para të paguajnë. Gjoba është rreth 14,35 euro.

Indonezia ka gjithsej mbi 180.000 të infektuar dhe më shumë se 7.600 raste të vdekjeve nga Kovid-19.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...