Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ines Demiri emërohet e ngarkuar me punë e Kosovës në Izrael

Pas konfirmimit për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Izraeli, pala kosovare sot ka bërë një hap para në vendosjen e marrëdhënieve mes dyja shteteve.

Kosova sot ka emëruar Ines Demirin si e Ngarkuar me Punë e Republikës së Kosovës në Izrael.

“Pres me padurim këtë sfidë të madhe që nënkupton edhe pasionin tim të madh për të thelluar edhe më tej marrëdhëniet midis Kosovës dhe Izarelit”, ka shkruar ajo, derisa ka konfirmuar marrjen e pozitës.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Dafina Vidishiqi

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...