Agjencia Zhurnal.mk

Infektohen edhe 5 infermierë nga Klinika për sëmundje të lëkurës

Shkup, 25 mars – Zhurnal.mk – Pesë persona nga personeli mjekësor nga Klinika për Sëmundje të Lëkurës, kanë rezultuar pozitiv nga Covid 19, ka informuar sot ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, transmeton Zhurnal.

Siç tha ai, edhe pse të gjithë kanë kaluar periudhën e fundit pa simptoma, testet e tyre kanë treguar pozitiv ndaj virusit.

Filipçe sqaroi se të gjithë janë në izolim dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Të mos harojmë, se nga kjo klinikë fillimisht ishte prekur vet drejtoresha e kësaj klinike, Nina Caca Biljanovska, e cila tanimë është shkarkuar nga puna./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...