Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Infektohen me koronavirus katër mësuese në Shkodër

Me hapjen e shkollave, ka filluar dhe infektimi i mësuesve, por jo vetëm.

Numri i mësuesve të zyrtarizuar me Covid-19 në shkollën “Shefqet Tançi” në lagjen e re të Bulqizës, ka shkuar në 5, duke e bërë situatën në këtë institucion alarmante.

Po ashtu mësohet se ka rezultuar pozitiv edhe një nxënës në shkollën e Çerenecit.

Ndonëse në shkollën “Shefqet Tançi” janë pesë mësues të infektuar, mësimi vijon pa ndërprerje. Gjithashtu mësohet se bashkëshorti i njërës prej mësuesve në këtë shkollë vijon të shkojë në punë.

Postime të ngjashme

Luftimet në Izrael, goditje raketash pranë ambasadës shqiptare. Reagimi: Kjo situatë duhet të marrë fund

S.B.

Nga nesër do të mbyllet kalimi i makinave në njërin tub të tunelit të Kërrabës, zbuloni arsyen

S.B.

“Refuzon transparencën mbi 25 prillin”- Juristi i PD-së i drejton dhjetë pyetje publike KAS-it

S.B.

Rama-Manastirliu inspektojnë punimet e Spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme: Përfundon brenda vitit, investim i qeverisë 14.8 milion euro

S.B.

UKT ndërhyrje në rrjetin e kanalizimeve në disa zona të kryeqytetit, përfitojnë mbi 40 mijë banorë

S.B.

“Shqipëria rrezikon të humbasë alternativen qeverisëse”, Nishani nga Korça: Përgjegjësia politike që duhet të marrë PD-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...