Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Infektohet Kryepeshkopi grek, po kurohet në një spital me Janullatosin

Kryepeshkopi i Greqisë Ieronymos është infektuar me koronavirus dhe po trajtohet në Spitalin “Evangelismos”, të Athinës, aty ku ndodhet prej disa ditësh edhe ai i Shqipërisë Janullatos.

“Me besim në Zot, ne do të fitojmë” ishte mesazhi i tij i parë nga spitali. Ieronymos po trajtohet për simptoma të lehta të koronavirusit, sipas udhëzimeve të mjekëve.

Ai u diagnostikua pozitivisht të hënën në mbrëmje, ndërsa të shtunën ishte takuar me kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Greqia është mbyllur për shkak të koronavirusit dhe pjesa veriore, veçanërisht Selaniku është zonë e kuqe.

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...