Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Infektohet me COVID-19 ministri i Zhvillimit Ekonomik në Kosovë

Prishtinë, 23 nëntor, Zhurnal-ks –  Ministri i Zhvillimit Ekonomi në Kosovë, Blerim Kuçi ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ka qenë vetë Kuçi që ka njoftuar se është infetkuar, duke e treguar më anë të një postimi në mediat sociale.

Ministri shkruan se është infektuar nga një i afërm i tij që ishte konfirmuar më herët i prekur dhe tashmë do të vijojë të punojë nga shtëpia.

Pasi isha rast kontakti ditë më parë, dje u testova për COVID-19 dhe rezultova POZITIV. Tashmë jam vetizoluar dhe po ndjek udhëzimet e mjekëve, teksa punën po e vazhdoj nga shtëpia.

Juve ju lutem të mbani maskën, respektoni distancën dhe të keni kujdes të shtuar”, shkruan ministri Kuçi.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...