Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Infektohet me koronavirus ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë. Flet për gjendjen e tij shëndetësore

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, është infektuar me koronavirus.

Nëpërmjet një mesazhi në Twitter, ambasadori thekson se gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar.

“Pas marrjes së testit, sot mora konfirmimin se rezultova pozitiv ndaj Covid-19. Jam mirë me shëndet, ashtu si dhe familja ime.

Unë jam në vetëizolim në shtëpinë time nga ku do të vazhdoj të ndjek nga afër punën e përditshme të Delegacionit të BE në Tiranë. Mbani veten të shëndetshëm dhe qëndroni të sigurt”, shkruan ambasadori Soreca.

Postime të ngjashme

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona! Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022’

D V

Kryetarja e AMA-s, Armela Krasniqi takon përfaqësuesen e OSBE-së për Lirinë e Medias, Ribeiro: Diskutuam mbi vijimin e bashkëpunimit

D V

“Je injorant”, gazetari nga Maqedonia thotë se është ofenduar nga kryeministri Rama

D V

Edi Rama e jetësoi formulën serbe: “Dy shtete – dy qëndrime”

D V

Manastirliu: Muaji gusht i hapur për vaksinimin antiCOVID për të gjithë qytetarët +18 vjeç

D V

“Pjesë e projektit të Rilindjes Urbane”, Rama jep lajmin e mirë për qytetarët e Lezhës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...