Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Infektohet me koronavirus deputetja shqiptare në Kosovë, mesazh qytetarëve: Ju lutem, kini kujdes për veten!

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Ajo lajmin e ka bërë me dije përmes një reagimi në “Facebook”, ndërsa thotë se nga sot, për dy javët në vazhdim do të jetë në izolim.

Postimi i plotë i saj:

”Të dashur miq,

Pas shfaqjes së disa simptomave, dje jam testuar dhe sot kam rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe unë. Nga dita e sotme jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do t’i kryej të gjitha detyrat e mundshme si deputete përmes emailit dhe telefonit. Por, parasegjithash ju lutemi që të keni kujdes të shtuar për vete, familjen tuaj dhe rrethin më te gjerë duke e ruajtur distancën sociale, duke e mbajtur maskën dhe duke kushtuar rëndësi higjienës personale.

Mirëmbetshi e shëndet të gjithëve!”.

Postime të ngjashme

Kosova përkujton Epopenë e UÇK-së pa ish-komandantët që janë në Hagë

S.B.

Kategorizimi i ri i komunave, 14 në zonën e kuqe

S.B.

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

S.B.

Arrestimi i 8 zyrtarëve, Mehmeti: Jemi të përkushtuar për zbatim të ligjit dhe integritet të Policisë

S.B.

Prokurori i Shtetit për arrestimet e zyrtarëve policorë thotë se hetimet kanë filluar që një vit

S.B.

Ministria e Infrastrukturës do të financojë asfaltimin e rrugës në Fushë Kosovë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...