Agjencia Zhurnal.mk

Infermierja në repartin e fëmijëve në Veles rezulton pozitiv

Veles, 2 qershor – Një infermiere nga reparti i fëmijëve të spitalit të Veles është infektuar me koronavirus. Ajo u testua dje, ndërsa mbrëmë rezultati i saj pozitiv u njoftua në TV 24.

Infermierja gjithashtu kishte simptoma të pneumonisë, kështu që ajo tashmë është shtruar në spital në repartin infektiv.

Ata konfirmuan informacionin, por thanë se janë marrë të gjitha masat dhe nuk ekziston rreziku i përhapjes së infeksionit në spital.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!