Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Influencuesja e Instagramit poston nudo mbi elefantët e rrezikuar nga zhdukja, nxitë reagime të shumta në internet

Britanikja Yve Gibney zbuloi se burri i saj Maurice është një bigamist pasi ajo pa rastësisht një foto nga dasma e tij me një grua tjetër, shkruan Mirror.

Ajo shpjegoi se ajo dhe burri i saj u martuan pas vetëm tre muaj marrëdhënie dhe se ata u takuan në Nigeri, dhe vetëm pas 17 vitesh bashkëjetese mësoi se ajo nuk ishte gruaja e vetme në jetën e tij.

“Ndjenja më e fortë është ajo e tradhtisë absolute. Nuk ishte vetëm një çështje. Martesa është një betim dashurie dhe përkushtimi. Kur je në një lidhje të lumtur, diçka e tillë nuk të shkon mendja”, i tha ajo medias britanike, transmeton Telegrafi.

“Unë isha një viktimë e bigamisë, por të paktën diçka e mirë doli nga kjo. Djemtë e mi”, shtoi ajo.

Maurice shpesh ishte larg shtëpisë për periudha të gjata kohore ndërsa punonte në një platformë nafte në Lindjen e Mesme. Ai u takua me Suzanne Prudhoe, gruan e tij të dytë, në Oman në shtator 2011. Ata u fejuan tetë muaj më vonë dhe u martuan në mars 2013.

Dy muaj më parë Maurice dhe Yve kishin vendosur të divorcoheshin për shkak të distancës së tepruar, por ata ishin ende të martuar zyrtarisht. Maurice u martua përsëri gjatë kësaj kohe dhe më pas u dha një dënim me kusht.

Yve tregoi se si e mori vesh atë lidhje.

“Unë pashë fotot e familjes së tij në Facebook dhe pashë një ku motra e tij ishte veshur në mënyrë ceremoniale dhe pozonte me disa njerëz të tjerë që dukeshin sikur po bëheshin gati për të marrë pjesë në dasmë. Fillova të dyshoj, por shoku im tha që ishte çmenduri të mendoj se burri im u martua me një tjetër. Në fund, doli se ndjenja ime ishte e drejtë”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...