Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Injoroi shenjat e komunikacionit, futet në urën e ulët me kran – përplaset në urë

Ky është momenti kur një kran i montuar në një kamion të vogël përplaset në një urë që ishte më e ulët, dhe shoferi nuk i kishte përfillur shenjat paralajmëruese të trafikut.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur krani derisa i afrohej urës në Cradley Heath në West Midlands, Angli, pak sekonda më vonë përplaset në urë dhe nga goditja e fuqishme këputet nga kamioni, transmeton Telegrafi.

E publikimi i këtyre pamjeve ka nervozuar opinionin, që vazhdimisht pyesnin se si është e mundur që një shofer që ka patentë shoferë ta bëjë një gabim të tillë, duke marrë parasysh se sinjalizonin shenjat që ura është e ulët për mjete të mëdha.

Policia britanike u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të jenë më të vëmendshëm dhe në vazhdimësi të respektojnë dhe kontrollojnë shenjat e komunikacionit.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...