Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Instagram Reels bëhen akoma edhe më tepër si TikTok

Me opsionet e reja krijuesit e Reels mund të identifikojnë me më lehtësi klipet dhe këngët të cilat po përdoren dhe ti ruajnë ato në Instagram.

Instagram sapo ka përmirësuar eksperiencën audio të videove me metrazh të shkurtër të ngjashme me TikTok që i quan Reels.

Eksperienca e re është një tjetër kopjim i drejtpërdrejte i TikTok dhe sjell një shfletues audio me lista këngësh të cilat po dëgjohen më së shumti në aplikacion, rekomandime të personalizuara, mundësinë për të ruajtur audion për përdorim të mëvonshëm dhe shpërndarje të faqeve audio direkt në mesazhe.

Një prej ankesave të përdoruesve rreth Reels është se funksionet audio ishin më të mangëta sesa në TikTok. Në këtë të fundit ishte shumë e thjeshtë të merrni audion nga një video e një personi tjetër dhe ta vendosin tek videoja e tyre.

Me opsionet e reja krijuesit e Reels mund të identifikojnë me më lehtësi klipet dhe këngët të cilat po përdoren dhe ti ruajnë ato në Instagram.

Duke ruajtur këngën e një videoja mund të shkoni tek faqja e audios ku gjenden të gjitha Reels që përdorin të njëjtën këngë. Duke qenë se këto faqe audio ofrojnë mundësinë e shpërndarjes, përdorues të tjerë mund ti gjejnë për krijimet e tyre. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Kritikohet Facebooku se ndihmoi shitjen e zonave të mbrojtura në Amazonë

S.B.

AMD lëshon kartën e re grafike RX 6700 XT për të luajtur në 1440p

S.B.

Clubhouse merr konkurrencë: Instagram prezanton një mundësi të re interesante

S.B.

Sërish paditet Apple, iPhone qëllimisht po i vjetërson

S.B.

Pa USB-C: Ky mund të jetë lidhësi i ri i iPhone

S.B.

Çfarë mund të bëjë një TV që kushton 330 mijë euro?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...